Rubbish MC og venner besøkte Kristiansund og Brunsvika denne helga, noe som ser ut til å bli en årviss tradisjon. Rubbish MC er en av de eldste motorsykkelklubbene i Trondheim og ble etablert i 1980. Klubben har igjennom en årrekke organisert og deltatt i Hillclimb konkurranser for motorsykler. Klubben har klubbhus og verksted på Tiller rett sør for Trondheim. I Kristiansund ble det Fredag kveld tid for grilling, krabbe, fersk multekrem og forfriskninger før klubben kjørte videre til motorsykkeltreff på Eide i plaskregnet Lørdag ettermiddag. 
dkk 1
MC gjengen ved brygga til Frank Karlsen og Torill Aasen nede i Brunsvikveien. (Foto: Frank Karlsen)
dkk 2
Klubben var tidlig ute med turbolading av Harley Davidsson motorer. Opp igjennom årene har en rekke slike sykler blitt bygd opp av klubbens medlemmer. Her er Gisle Gangsaas' custom Harley Davidsson FXR med turbo og intercooler.(Foto: Frank Karlsen)
dkk 3
 
 Klubbens motorsykler er utelukkende av amerikansk opphav. En britisk Triumph som allernådigst fikk følge med, kom helt fram til Kristiansund etter bare èn motorstans på veien.(Foto: Frank Karlsen)
harley 4
Sist de var her lå en Harley-tank att oppi vegain.